BELEDİYELER TEKNİK VE SOSYAL HİZMET ORGANİZASYONU DERNEĞİ
Duyurular

BELEDİYELER TEKNİK HİZMET ORGANİZASYONU DERNEĞİ OLARAK DERNEGİMİZİN ADI ALTINDA AYLIK KÜLTÜR,SOSYAL,EKONOMİK,TURİZM ALANLARINDA AYLIK DERGİMİZİN ÇALIŞMALARI BAŞLAMIŞ BULUNMAKTADIR
 


DERNEGİMİZİN ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM ETMEKTEDİR.

 

 

 

 

 


Ankara Hava Durumu
Anket
Derneğimizin Çalışmalarını Nasıl Buluyorsunuz?


 
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,2671   6,2784
EURO 7,3794   7,3927
       
Özlü Sözler
Ülkeler kılıçla alınır, ancak adaletle korunur. (Timurlenk)
Sponsorlarımız
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 16
Dün: 22
Toplam: 8442
  DERNEĞİMİZİN TARİHÇESİ

Derneğimiz 1994 yılında yerel yönetimlere hizmet götürmek amacıyla kurulmuştur.

İştigal ettiğimiz konular ise; Tesis, Ekipman, Tedarik, Yatırım, Onarım, Hizmet, Finansman, Eğitim, Proje, Müşavirlik, Yürütme, Kontrol ve Sosyal Hizmet konularında faaliyetlerini sürdürmektir.

Derneğimiz kurulduğu tarihten bu güne yurt içi ve yurt dışı eğitimlerini sürdürmektedir.  En son Belediye başkanlarına, belediye ve İl genel meclis üyelerine yönelik Nevşehir Kozaklı Divaisib termal otelde seminerimizi gerçekleştirdik.

Eğitim konularımız:

  • İklim dostu belediyecilik anlayışı
  • Yeşil şehir hibe projeleri
  • Geri dönüştürülebilir enerji kaynakları (güneş enerjisi rüzgâr enerjisi, BİO enerji gibi)
  • Şehircilik imar durumları
  • Belediye mevzuatı kanunları
  • İlkeli,dürüst ve şeffaf belediyecilik anlayışının yerel yönetimlere hakim kılınması için gerekli çalışmalar ve sunumlar yapıldı.

Daha önceden belediyelerimize yapmış olduğumuz hibe projeler Türkiye de ilk ve örnek teşkil etmektedir. Mesela, Belediyelerimize kurduğumuz alabalık tesisleri, Elazığ’ın ilçelerinde güneş enerjisi park, bahçe aydınlatma projeleri yapıldı. Bazı belediyelerde özellikle Konya bölgesindeki belediyelere rüzgâr panellerinin kurulumları gerçekleştirildi.

Derneğimizin amacı: merkezi bir teşkilat vasıtasıyla belediyelerimize ve köy muhtarlıklarına daha ucuz maliyetlerde çok daha kısa bir sürede ülkemiz kaynak ve imkânlarını da değerlendirerek en ileri bir teknoloji ile daha çok yerli bir üretimle gerekli hizmetleri sunmaktır.  Belediyeler arasında ekonomik ve sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak için: Mesleki, sosyal, kültürel ve ekonomik konularda toplantılar seminerler, konferanslar, paneller ve açık oturumlar düzenler.  Ulusal ve uluslararası bilimsel ve mesleki toplantılar düzenler bununla ilgili uygulama dökümasyon ve eğitim merkezleri oluşturur. Derneğimiz uzman kişilerle üniversite ve yüksek öğretim kurumlarının da iştirakiyle türlü akademik çalışmalar yapar.

Derneğimiz tüm çalışmalarında çevreciliği esas alır doğal hayatı koruma konusunda her türlü çalışmayı yapar, yapılan çalışmalara iştirak eder. İnsan ve toplum sağlığını ve doğal dengeyi tahrip ve tehdit eden her türlü zararlı girişimlerin karşısında yer alır.

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Köşe Yazıları
Günlük Gazeteler
Sponsorlarımız